Hastanemiz Bilgi işlem Birimi

Maltepe Devlet Hastanesi Bilgi İşlem Birimi 2 kişilik ekibiyle 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir. Mevcut otomasyon sistemimizle Bilgisayar ortamında çalışanlarımıza, hastalara ve hasta yakınlarına gelişmekte olan teknolojinin kolaylıklarını sağlamak amacıyla hizmet vermekteyiz.  Hastanemizde bulunan bilgilendirme ekranlarıyla hasta ve hasta yakınlarına ameliyatta olan hastaların durumu, laboratuvar sonuçları ve hastanemizle ilgili genel bilgiler hasta ve hasta yakınlarının hizmetine sunulmaktadır.  Web sitemizde bulunan Laboratuvar sonuçları bölümünden Hastanemizde tahlil yaptıran hastalarımız bilgi güvenliği kapsamında kişiye özel sorulan soruları cevaplamanızla birlikte tetkik sonuçlarına ulaşabilmektedirler. Yine Web sitemizde bulunan Hasta Görüş ve Öneriler bölümünden hasta ve hasta yakınlarının görüş, öneri ve şikâyetleri değerlendirilerek kendilerine bilgi verilmektedir. Ayrıca web sitemizde nöbetçi eczaneler bölümü, MHRS online randevu bölümü, İyiki doğdun bölümü, Doktor Çalışma çizelgesi, E-Geçmiş olsun bölümü ile halkımıza hizmet sunulmaktadır.

Hastanemiz Bilgi işlemi;

-Hastanemizde Bulunan Bilgisayar ve teknolojik cihazların donanımsal tamir ve tedariklerini yapar.

-Hastanemizin Network ve Ağ yapısını kontrol altına alır ve Ağ güvenliğini sağlar

-Sunucu ve sistem ayarlarını kontrol ederek bağlı çalışan cihazların ayarlamalarını yapar.

-Yazılımsal olarak hastanemiz programlarını en üst seviyede tutar ve kullanıcılara yardım eder.

-Hastanemiz datalarını saklar ve veri kaybını önler.

-Hastaneniz web sayfasını düzenler ve yazılımsal programlar yazar.

-Hastanemizde kullanılan otomasyon programının ( Hbys ) desteğini verir ,diğer kurum ve sistemlerle entegrasyonu sağlar.

Bilgi işlem Sorumlusu : Can YILDIRIM

Hbys Yetkilisi            :    Ercan YENİLMEZ

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
UZEM Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık