Kulak Burun Boğaz Branşı

• Çocuk ve yetişkin yaş grubunun kulak, burun, boğaz ve baş boyun bölgelerinde ortaya çıkan hastalıklarla ve bu bölgenin koruyucu sağlığıyla ilgilenen bir anabilim dalıdır. Başta çocuk yaş grubunun en sık hastalıkları içinde olan bademcik ve geniz eti (adenotonsiller) hastalıklarının ve orta kulak efüzyonlarının tanı ve tedavisi olmak üzere baş ve boyunda ortaya çıkan tüm kanserlerin ameliyatları gerçekleştirilmektedir.
• Özellikle orta kulak, burun ve sinüs enfeksiyonlarının tanıları ve uygun tedavileri gerçekleştirilmektedir. Baş dönmeleri, ses bozuklukları, burun ve kulak şekil bozuklukları tedavi edilmektedir. Radyofrekans ile horlama ve uyku apne sendromu tedavileri yapılmaktadır.
• Kliniğimizde daha önce büyük şehirlere gitmek durumunda kalan tüm KBB hastalarının toplanarak ilimizde tanı ve tedavi olmalarına olanak sağlanmıştır
• Poliklinikte muayene edilen günlük hasta sayısı 80, dir.
Laboratuar Hizmetleri (Odyovestibüler Laboratuar): İşitme testleri içinde rutin yer alan saf ses odyometre ve timpanometreye ek olarak otoakustik emisyon ve beyin sapı işitme potansiyelleri ile baş dönmesi için denge testleri (kalorik) gerçekleştirilmektedir. 

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık